Kaip tinkamai pasirinkti drabužius fotosesijai?

Labai dažnai iš fotosesijos užsakovų išgirstu klausimą: „Ką patartumėte apsirengti fotosesijai?“. Kad Jums būtų ramiau, norėčiau trumpai papasakoti apie tai, ko vertėtų vengti bei kokie drabužiai ir aksesuarai geriausiai tiks fotosesijai. Tiesa, tinkamo stiliaus pasirinkimas labai priklauso ir nuo fotosesijos pobūdžio, tačiau esminius dalykus galima pritaikyti visoms fotosesijoms.

Stenkitės suderinti visas stiliaus detales („mažiau yra daugiau“ puikiausiai atspindi drabužių ir aksesuarų pasirinkimą)

Fotosesijai rinkitės tik tuos drabužius, su kuriais gerai jaučiatės. Jei vilkėsite nepatogius rūbus, avėsite nepatogią avalynę - visa tai atsispindės ir nuotraukose. Pasirinkite tai kas Jums gražu ir patinka. Žinoma aprangą būtina priderinti ir prie aplinkos, kurioje vyks Jūsų fotosesija (elegantiškai aplinkai rinkitės vakarinę suknelę, kostiumą, jei fotosesija vyksta gamtoje – puikiai tiks laisvalaikio stilius). Jei ruošiatės asmeninei fotosesijai su antrąja puse - būtinai suderinkite spalvas ir drabužių stilių tarpusavyje.

Nors daugelis galvoja, kad klasikinės spalvos (juoda, balta ir jų deriniai) suteikia nuotraukoms elegancijos ir puikiai žiūrisi, tačiau norėčiau pasidalinti viena gudrybe: rekomenduoju juodą spalvą derinti ne su balta, o su kremine spalva - taip sumažinsite spalvų kontrastą ir nuotraukose atrodysite žymiai geriau.

Dėmesys Jums, ne rūbams

Fotografijoje, kaip ir kituose vizualiuose menuose yra būdinga optinė apgaulė. Pavyzdžiui, drabužiai su vertikaliais dryžiais žmogų ploniną, o horizantalūs dryžiai – storiną. Jei norite, kad nuotraukose Jūsų veido bruožai nenublanktų, venkite ryškių spalvų: ryškiai geltona, raudona ar apelsino spalva veidui suteikia nenatūralų atspalvį. Taip pat venkite drabužių su dideliais logotipais, šūkiais ir žinoma diskriminuojamais užrašais. Galbūt rengiantis fotosesijai toks stilius Jums pasirodys šmaikštus, bet po kurio laiko Jūsų požiūris gali pasikeisti ir nuotraukos atrodys neskoningai.

Tad nesirinkite drabužių, nedarykite šukuosenos ir makiažo, kuris Jums yra neįprastas ir paprasčiausiai netinka. Taip jausitės sukaustyti ir nepasitikintys savimi, galvosite apie savo stilių, bet ne fotosesiją. Jei nežinote, kas Jums tinka, kas pabrėžia Jūsų privalumus ir paslepia trūkumus - pasiteiraukite draugų, artimųjų ar tiesiog pasikonsultuokite su stilistu. Manau keletos žmonių nuomonė suformuos bendrą vaizdą, kas Jus geriausiai papuošia.

Tinkamų aksesuarų pasirinkimas

Visus aksesuarus derinkite prie aprangos ir nepamirškite saiko. Naudokite tuos papuošalus, su kuriais gerai jaučiatės, kurie pabrėžia Jus, kaip asmenybę. Nemaišykite skirtingo metalo ar stiliaus papuošalų, išlaikykite ventisumą. Jei nešiojate akinius, būkite su jais, nes akiniai gali tapti puikiu aksesuaru Jūsų fotosesijoje.

Ką neišvengiamai turėti su savimi fotosesijos metu

  • Turėkite daugiau nei vieną komplektą rūbų ir avalynės (galite netyčia išsitepti ar tiesiog norėsite pakeisti įvaizdį fotosesijos metu);
  • Plaukų šepetį/šukas ir plaukų priemones (jei naudojate);
  • Birią pudrą ir drėgnas servetėles (jos puikiai paslepia prakaito dėmes, maskuoja nubėgusį makiažą);
  • Nepamiškite lūpų blizgesio - jis sudrėkins lūpas, lūpos neatrodys išsausėjusios. Rekomenduoju nenaudoti vazelino, nes jis palieka ant lūpų baltus likučius. Beje, venkite labai blizgių lūpų blizgiklių ar lūpdažių. Dažnai jie atrodo nenatūraliai ir atspindi daug šviesos nuotraukose.

Ir pabaigai....

Jei prieš fotosesiją teks ilgai vairuoti, nevilkėkite fotosesijai skirtų drabužių - jie tikrai susiglamžys. Galiausiai, nusiteikite pozityviai, mėgaukitės kiekviena akimirka ir fotobjektyvas Jus mylės.

Linkiu smagios ir įsimintinos fotosesijos!

 

Kiti straipsniai: